V Praze 10 proběhne referendum o radnici

Hlavní stránka / Tiskové zprávy / V Praze 10 proběhne referendum o radnici

7.8.2014

V Praze 10 proběhne referendum o radnici PRO VYPSÁNÍ REFERENDA PROTI MILIARDOVÉ RADNICI, KTEROU PLÁNUJE POSTAVIT DOSLUHUJÍCÍ POLITICKÉ VEDENÍ RADNICE V ČELE S „NEZÁVISLÝMI“ STAROSTY BOHUMILA ZOUFALÍKA, SE VYSLOVILO CELKEM 9 641 OBČANŮ PRAHY 10.

Při podání žádosti o referendum to dnes konstatovali členové přípravného výboru zastupující občanská sdružení, spolky Prahy 10 a volební strany TOP 09, VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES.

„Díky mimořádné snaze všech, kteří podpisy sbírali, se nám podařilo shromáždit 9 641 podpisů, což je zhruba o 1 300 podpisů více, než ukládá zákon o místním referendu,“ uvedli Renata Chmelová (VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES), Radek Lojda (TOP 09) a Ivana Mádrová (zastupující občanské iniciativy a spolky).

Podpisy sbíralo téměř 50 dobrovolníků ve dnech 25. dubna - 31. července 2014. Při akci, jejímž hlavním cílem je zachránit občanům Prahy 10 jejich peníze a zabránit nehospodárnému utrácení odcházejících politiků, vzniklo 20 podpisových a sběrných míst.

"Naše poděkování patří nejen dobrovolníkům, ale i občanům, kteří nám na ulicích vyjadřovali svoji podporu. Konání referenda požadujeme vyhlásit v termínu podzimních komunálních voleb, aby vůle občanů Prahy 10 byla naplněna“ uzavírají Radek Lojda a Renata Chmelová.

Podaný návrh na konání referenda si můžete prohlédnout zde.

autor: Radek Lojda  |   sekce: Tiskové zprávy   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.